Pekařství a cukrářství Labužník Celiak    www.labuznikceliak.cz

Frýdek-Místek, Statutární město

Statutární město Frýdek-Místek      

Místecká tiskárna s.r.o.

Restaurace Lašská Jizba

www.havita.cz

 

 

Sdružení moravskoslezských celiaků

Registrace Ministerstva vnitra pod č.j. MV-84538-4/VS-2013
IČ0: 01989189

Č.ú: 2500467642/2010

Kontakt:

Mgr.Kamila Petrušková
Tel.: 721 105 806
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pravidelně pořádáme  setkání celiaků s přednáškou a ukázkou přípravy bezlepkových pokrmů, na kterých probíhá výměna informací, rad a zkušeností. Setkání se konají ve Frýdku-Místku v bezlepkové pekárně Labužník Celiak. Aktuální termíny jsou zveřejněny v oddílu aktuality na webových stránkách.

Cílem naší práce je rovněž poskytnout lidem s bezlepkovou dietou co jak největší dostupnost bezlepkových potravin a jídel. Pokud vaše provozovna vychází vstříc individuálním potřebám klientů a nabízí bezlepková jídla z bezlepkových surovin, při jehož přípravě je zamezeno kontaminaci lepkem, můžete o tom informovat naše členy. V případě, že o takovéto možnosti teprve uvažujete,  nabízíme  restauracím, školním jídelnám apod. konzultace, jak zajistit svým klientům bezpečné bezlepkové jídlo.

Firmy, které nabízejí bezlepkové výrobky a potraviny, nebo obohatí svůj sortiment o novinky, mohou naše členy informovat prostřednictvím našeho sdružení. Všem členům jsou zasílány pravidelné informace.

Cílem našeho sdružení je pomoc pacientům odkázaných na bezlepkovou dietu. Ukázat jim cestu, jak se s celiakií vypořádat. Zaměřujeme se především na menší města Moravskoslezského kraje.

Spolupracujeme s gastroenterologickými centry, s výrobci a prodejci potravin. Pořádáme přednášky, setkávání, ochutnávky.

Výkonná rada:

Mgr. Kamila Petrušková, Blanka Hünerová, MVDr. Ivona Galušková

 

Kamila Petrušková

vystudovala Lékařskou fakultu, obor Výživa člověka, po pracovních zkušenostech na Zdravotním ústavu se zaměřuje především na poradenství v oblasti výživy a projekty podpory zdraví. Má dvě děti na bezlepkové dietě.

Blanka Hünerová

je vedoucí provozoven bezlepkového pekařství a cukrářství Labužník Celiak, má dlouholeté osobní zkušenosti s bezlepkovou dietou

MVDr. Ivona Galušková

věnuje se soukromé veterinární praxi, má dítě na bezlepkové dietě

Odborná spolupráce:

MUDr. Jarmila Vospělová, dětská gastroenterologická ambulance, dětské oddělení VN